NIJVERDAL - Afgelopen weekend heeft turnvereniging RETURN deelgenomen aan het Nederlands Kampioenschap Groepsspringen in Nijverdal. Na weken van trainen reisden twee groepen af naar het NK om hun oefeningen te laten zien.

In de ochtend was het de beurt aan de junioren, meisjes in de leeftijd van 11 tot 16 jaar. Zij kwamen uit op drie onderdelen: trampoline, Pegasus en Airtrack. De Airtrack is een lange opblaasbare baan die extra vering geeft tijdens het springen. Op elk onderdeel laat een team van negen turnsters zo snel mogelijk achter elkaar acht sprongen zien. Daarbij wordt niet alleen gelet op snelheid, maar vooral ook op de uitvoering en netheid van de oefeningen.

De junioren lieten fantastische oefeningen zien en wisten op alle onderdelen sterk te presteren. Hun harde werk werd beloond met een geweldige prestatie op de Airtrack: zij werden daar zelfs Nederlands Kampioen!

In de middag was het de beurt aan de jeugdgroep. Deze groep bestaat uit meisjes van 8 tot 12 jaar. Voor sommige meiden was dit zelfs hun allereerste turnwedstrijd, wat het extra bijzonder en spannend maakte om direct op een Nederlands Kampioenschap te mogen deelnemen.

Ondanks de spanning lieten de jeugdturnsters prachtige oefeningen zien. Hun inzet en enthousiasme werden beloond met een podiumplaats: op het onderdeel trampoline behaalden zij een knappe derde plaats.

RETURN kan terugkijken op een zeer geslaagd NK, met mooie prestaties, een Nederlandse titel en een bronzen medaille. Een resultaat om trots op te zijn! 🏆🥇🥉